РДГУ ____________________ КАФЕДРА ПОЛІТИЧНИХ НАУК

Життя чудове - якщо кольорове /Скрябін/

Упродовж лютого–березня 2017 р. Центром соціально-політичних досліджень кафедри політичних наук РДГУ проведено дослідження серед молоді у рамках глобального опитування ООН «Мій світ». Опитуванням охоплено учнів 10–11 класів м. Рівне та більшості районів Рівненської області. Вибірка склала 1055 осіб.

Мета опитування – визначити, що є пріоритетним в житті молоді регіону і найважливішим для покращення стану справ в усьому світі (вибрати 6 варіантів з 16 запропонованих позицій), а також порівняти результати з загальноукраїнськими і загальносвітовими. Так, найважливішою для юнаків і дівчат виявилася доступна та якісна освіта (12,7 % опитаних), що можна пояснити віковим періодом, коли випускники шкіл стоять перед вибором фахової освіти і подальшого життєвого шляху. Якщо порівняти ці результати з загальноукраїнськими, у які включені відповіді представників усіх вікових категорій, то найважливішою проблемою для населення України є чесний та ефективний уряд. Проте у загальносвітовому масштабі для всіх людей планети найважливішою є теж доступна та якісна освіта.

Другою і третьою позиціями, яким надали перевагу юнаки і дівчата Рівненської області, стали чесний та ефективний уряд (11,6 %) і захист від злочинності та насильства (10,5 %). Також молодь виявилася небайдужою до таких проблем, як підвищення рівня охорони здоров’я (10,1 %), підвищення кількості робочих місць (8,1 %) і поліпшення транспортної системи та якості доріг (6,8 %).

На рисунках, представлених нижче, наведені результати опитування у відсотках (у тому числі й у гендерному розрізі) окремо по м. Рівне і районах Рівненської області, а також узагальнені результати по Рівненській області в цілому.

Дізнатися більше про результати глобального опитування ООН «Мій світ» в Україні та світі, а також взяти у ньому участь можна за посиланням:

 http://www.myworld2015.org/?lang=ru

 

 

Вступна компанія

 

Підписка на новини

Підписка на розсилку кафедри політичних наук РДГУ. Всі поля, відмічені *, обов'язкові.

Кафедра політичних наук

Кафедра політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету

Fama plures, quam opes

Контактні дані

Кафедра політичних наук РДГУ

Адрес: м. Рівне, 33000 вул. Пластова, 32, ауд. 228, 229.
 http://www.isf.rv.ua
Телефони : (0362) 26-56-91
                   (067) 131-74-40